Tandíjkedvezmények

A tandíjkedvezményekkel kapcsolatos kérelmeket október 1-12. között e-mailben kell benyújtani a titkárságra.

a. A hallgató más tanulmányi programban hallgatói jogviszonyát igazoló dokumentumot október 1-12. között kell kiállítani és tartalmaznia kell, hogy nincs fennálló tartozása a BBTE felé.

b. A tandíjkedvezmény csak egy tanulmányi programban részt vevő hallgatónak adható. Ha a hallgató egyszerre két szakirányt követ és az egyik az ID/IFR szakirányon van, a tandíjcsökkentés az ID/IFR szakirányra jár, egyéb esetekben a második szakirányra jár.

c. A díjkedvezmény megállapítása céljából a hallgatónak a UBB másik tanulmányi programjában hallgatói jogviszonyát, azaz a BBTE diplomáját igazoló dokumentumokat október 1-12. között kell benyújtania a díjkedvezmény iránti kérelemmel együtt. A hallgatónak eskü alatt tett nyilatkozatot kell tennie arról, hogy nem részesült és nem is részesült soha más hasonló kedvezményben egyidejűleg, egy másik BBTE tanulmányi programban. A karok kérelemre a Kari Tanács előzetes, elvi jóváhagyásával a következő speciális tandíjkedvezményeket alkalmazhatják:

Az alapképzési ciklusban – nappali képzésben és az ID és a mesterképzési ciklusban – nappali képzésben, illetve részképzésben és a doktori ciklusban:

a. 25%-os tandíjcsökkentés ugyanazon családtagok (házastársak, szülők, gyermekek vagy testvérek/testvérek) számára, akik a kar hallgatói, alap- és/vagy mester- és/vagy doktori képzésben, feltéve, hogy mindegyikük befizette a tandíj első két részletét;

b. díjmentesség (100%-os kedvezmény) mindkét szülő árvája számára, akik nem töltötték be a 35. életévüket, és akiknek a nettó jövedelme nem éri el a nettó minimálbért;

c. díjmentesség (100%-os kedvezmény) a nevelőotthonokból származó, 35. életévüket be nem töltött hallgatók számára;

d. 50%-os díjcsökkentés a súlyos és súlyos fogyatékossággal élő diákok számára, a bemutatott orvosi dokumentumok alapján.

e. 50%-os tandíjcsökkentés az egyszülős árvák számára, akik nem töltötték be a 35. életévüket, és akiknek a nettó jövedelme nem éri el a nettó minimálbért;

A jogosult hallgatók tandíjkedvezményének/kedvezményének igénybevételéhez szükséges dokumentáció:
– Igazolás arról, hogy a kérelmező nevelőszülői gondoskodásban részesül (adott esetben);
– igazolás a nettó jövedelemről (az elmúlt 3 hónapra vonatkozóan);
– a Pénzügyi Igazgatóságtól származó igazoló dokumentumok az engedélyezett tevékenységekből származó nettó jövedelemről a család minden fő családtagja számára (a következőktől kezdve
pl.: bérleti díjak, engedélyezett magánszemélyek, családi társulások, kereskedelmi társaságok, a hallgató személyes tulajdonának hasznosítására irányuló tevékenységek: mezőgazdasági földterületek, erdők stb. az adótörvénykönyvről szóló 227/2015. sz. törvény rendelkezései szerint);